تاثیر جلسات پشت سر هم ، روی مغز

 

اگر شما هم جزو افرادی هستید که هر روز در جلسات متعددی شرکت می‌کنید، پیشنهاد می‌کنم نتایج یک تحقیق انجام شده توسط مایکروسافت را از دست ندهید که در آن تاثیر جلسات «پشت سر هم» روی مغز بررسی شده است.

در این تحقیق ۱۴ نفرشرکت کرده‌بودند: – روز اول تحقیق، چهار جلسه ۳۰ دقیقه‌ای پشت سر هم برگزار شد. – روز دوم تحقیق، چهار جلسه ۳۰ دقیقه‌ای برگزار شد با این تفاوت که اشخاص بین آنها ۱۰ دقیقه استراحت می‌کردند.

شرکت‌کنندگان کلاه‌های مخصوصی برسر داشتند که از طریق آن فعالیت الکتریکی مغز (EEG) ثبت می‌شد و با کمک آن نتایج جالبی به‌دست آمد: جلسات پشت سر هم باعث افزایش و تجمیع استرس در مغز می‌شود. در حالی که وجود استراحت بین آنها سبب می‌شود این تجمیع استرس رخ ندهد.

علاوه بر این استراحت بین جلسات سبب افزایش قابل توجه یکی از معیارهای قابل اندازه‌گیری به نام frontal alpha asymmetry می‌شود که نشان‌دهنده افزایش تمرکز در طول جلسات است.

Image

 

نکته دیگر این بود که در شروع و انتهای جلسات پشت‌سر هم، میزان استرس به طور قابل توجهی بیشتر می‌شد و به نظر می‌رسد علتش این است که ذهن ما در انتهای جلسه معطوف موضوع جلسه بعدی می‌شود و همین استرس را بالا می‌برد. در حالی که وجود استراحت بین جلسات، این افزایش استرس را حذف می‌کند.

Image

به طور خلاصه وجود استراحت بین جلسات، هم به سلامت مغزمان کمک می‌کند و هم کارایی آنها را بالا می‌برد. ضمنا گاهی اوقات هم می‌توان چند روزی به طور کامل به خودمان استراحت بدهیم تا ذهن‌مان دوباره به حداکثر کارایی‌اش برگردد… اگر موافقید می‌توانید از همین امروز شروع کنید!

 

Image

 

این نوشته ، مربوط به آقای علیرضا هنرمند است.

منبع به زبان ِ اصلی:

https://www.microsoft.com/en-us/worklab/work-trend-index/brain-research

 

منبع :

 

من بهرنگ بینش هستم طراح سیستمهای هوش تجاری و داشبوردهای مدیریتی تخصص اصلی من طراحی برای شرکتهای پخش و توزیع و فروش است

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشودفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

اکسل کاربردی برای مدیران کار و کسب

http://www.behrangbinesh.com/?p=1773

 

 

 

درباره ی سایت

هدف شما در کسب وکار چیست؟
-کاهش هزینه ها
-افزایش درآمدها
-کاهش فشارکاری
هر هدفی که تعیین کرده باشید، بدون ارزیابی مرتب فاصله خود با اهداف، به بیراهه خواهید رفت
در این سایت و همچنین کانال هوش تجاری و داشبوردهای مدیریت به شما کمک میکنیم به بیراهه نروید.

من بهرنگ بینش، کارشناس ارشد استراتژی هستم و شما را دعوت میکنم که همراه من شوید

https://t.me/management_dashboard