مشخصات یک نرم افزار مناسب برای شرکتهای پخش و توزیع- بخش سوم – CRM

شماره بیست و هفتم (شهریور ۱۳۹۵) ماهنامه کاربردی بازاریاب بازارساز منتشر شد. با خواندن این ماهنامه با مسائل و موضوعات متنوع حوزه بازاریابی و فروش آشنا خواهیم شد. لازم به ذکر است که علاقه‌مندان برای دریافت اشتراک می‌توانند با شماره ۶۶۴۷۵۲۷۳ در تهران تماس حاصل کنند.

در این شماره ، بخش دیگری از سلسله مقالات مشخصات نرم افزار مناسب برای شرکتهای پخش و توزیع، آورده شده است

در شماره های قبلی، بخشهای اولیه از یک نرم افزار مناسب شرکتهای پخش و توزیع مورد بررسی قرار گرفت. این بخش از مقاله اختصاص دارد به زیرسیستم مدیریت ارتباط با مشتریان یا همان CRM.

مهمترین سرمایه هر شرکت پخش و توزیع را می‌توان مشتریان آن شرکت دانست. کالا، نیروی انسانی، خودروهای توزیع و نرم افزار؛ هر کدام علیرغم اهمیتی که دارند اما بدون وجود مشتریان، هیچکدام ارزشی نخواهند داشت.

یک شرکت پخش میتواند کالای جایگزین تهیه کند یا مثلاً به مدت یک ماه از تحویل یک محصول به مشتری خودداری کند. می‌تواند با ثبت سفارشات به صورت اینترنتی، با حداقل نیروی انسانی فعالیت کند. از خودروهای توزیع سایر شرکتها استفاده کند و یا حتی از خدمات شرکت پست جهت تحویل محصول خود بهره ببرد. می‌تواند نرم افزاری با قیمت پایین خریداری کند یا اینکه با استفاده از نرم افزاری مانند اکسل، عملیات فروش خود را به انجام برساند.

اما در هیچ حالتی نمی‌تواند بدون مشتری فعالیت کند. زیرا نهایتاً می باید محصول توسط مشتری خریداری شود. در شرکتهای پخش و توزیع، معمولاً  مشتریان ، مصرف کنندگان نهایی نیستند. به عنوان مثال توزیع‌کنندگان سس، مربا و یا حتی لبنیات، معمولاً صنف خرده فروشی هستند و با مصرف کننده نهایی یا خانواده‌ها برخوردی ندارند.

 

نرم افزار مناسب صنعت پخش CRM

نرم افزار مناسب صنعت پخش CRM

من بهرنگ بینش هستم طراح سیستمهای هوش تجاری و داشبوردهای مدیریتی تخصص اصلی من طراحی برای شرکتهای پخش و توزیع و فروش است

دیدگاهی بنویسید

ایمیل شما منتشر نخواهد شدفیلد های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

1 + ده =