پس از طراحی داشبورد، به چه چیزهایی باید توجه داشت؟- بخش دوم

در ادامه ی بخش اول از مواردی که پس از طراحی داشبوردهای مدیریتی باید به انها توجه داشت، بخش دوم در اینجا نوشته می شود.

  • ارزش کار را بدانیم و قدرشناس باشیم

به هیچ عنوان به کسی که برایمان داشبورد را طراحی کرده است نگوییم : «شما داشبورد مدیریت داری و دیگر تهیه گزارشات برای کاری ندارد و شما الان بیکار هستی»

متاسفانه ، عدم آگاهی از فرآیندهای طراحی داشبورد و رسیدن به نتیجه، باعث می شود که برخی از مدیران سازمان، تیم طراحی را بعنوان بخشی که کلاً دیگر کاری ندارد ، بدانند.

اگر تیم طراحی داشبورد شما، داخل سازمانی است، لطفاً کمی قبل از حرف زدن، بیندیشید.

اگر واقعاً به این صورت بود که نرم افزار داشبورد، شخصاً کار میکرد، چه نیازی به دوره های آموزشی نرم افزارهای داشبورد با هزینه های بالای ۵۰۰۰$ دلار بود؟

شرکت نرم افزاری ،نرم افزار را میفروخت و شما با اسکن کردن گزارشاتی که میخواستید ،آن گزارشات را از نرم افزار دریافت میکردید.

خاطره ای از یکی از دوستان برنامه نویس دارم که میگفت: نرم افزاری را به یک پزشک فروختیم که در مورد ثبت پرونده های پزشکی بود.

آن دکتر عزیز، بعد از مدتی گفتند که چرا نرم افزار نمیتواند زمانی که من نسخه ی بیمار را جلوی مانیتور میگیرم، نسخه را تایپ شده وارد پرونده ی بیمار کند؟

این اتفاق، خیلی هم خنده دار نیست.

حداقل بنده به شخصه، از مدیران  عامل و معاونت هایی در شرکتها میتوانم نام ببرم که به دلیل عدم توانمندی در مورد نیازهای اطلاعاتی خود و ناپایدار دانستن محیط، به صورت لحظه ای ؛ اطلاعات و گزارشاتی را میخواستند که تهیه ی آنها، نیازمند طراحی مجدد داشبورد بود و وقتی که درحال اضافه کردن فیلدهای اطلاعاتی به انباره داده بودم، تلفن ؛ لحظه ای قطع نمیشد و منشی مدیرعامل ؛ دستور ایشان مبنی بر ارائه ی گزارش را به صورت لحظه ای ، ابلاغ مجدد و مجدد و مجدد می فرمودند.

و هرچقدر به ایشان میگفتیم که در حال تهیه هستیم، میگفتند که کاری ندارد، دو تا دکمه میزنی ،گزارش تهیه می شود

download

 

باورکنیم، که هر کاری ، زمان بر است.

 

از شما دعوت میکنم در کانال داشبوردهای مدیریتی، عضو شوید.

https://t.me/management_dashboard

برخی از مطالب، فقط در کانال منتشر می شود.

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشودفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*