اکسل کاربردی برای مدیران کسب و کار – مجله بازاریاب بازارساز -شماره ۴۰

شانزدهمین مقاله ای که از بنده چاپ شده، بخش پنجم مقاله ی اکسل کاربردی برای مدیران کسب و کار است. با تشکر از مجله بازاریاب بازارساز و همینطور از شما خوانندگان عزیز که مشوق بنده بوده اید.

ماهنامه بازاریاب بازارساز شماره چهل منتشر شد. در این شماره از ماهنامه مطالب کاربردی حوزه فروش و بازاریابی را از نظر خواهید گذراند. برای گرفتن اشتراک مجله می‌توانید به سایت www.marketingshop.ir مراجعه کنید یا با شماره‌های ۰۲۱۶۶۴۰۸۲۵۱ و ۰۲۱۶۶۴۲۳۶۶۷ تماس حاصل کنید.

در پنجمین قسمت از سلسله مقالات «اکسل کاربردی برای مدیران کسب‌وکار» که چند ماهی است در مجله بازاریاب بازارساز، چاپ می‌شود به بررسی فرمول‌های اکسل و دسترسی‌های کاربردی این فرمول‌ها پرداخته‌ام.

مفاهیم پایه‌ای فرمول نویسی

در این بخش ، در مورد مفاهیم پایه ای فرمول نویسی و امکانات و ابزارها و همچنین بعضی از فرمولهایی که بیشترین استفاده را دارند، صحبت میکنیم.

چه هدفی داریم؟

میخواهیم، با توجه به درصد رشد در نظر گرفته شده، فروش آینده را پیش بینی کنیم.

چه کاری باید انجام دهیم؟

به عکس زیر دقت کنید

همانطور که در عکس می‌بینید، عملکرد واقعی فروش محصول در سلول C2 نوشته شده است. افزایش مورد انتظار برای سال ۹۸ هم در سلول C4 آورده شده و عدد مربوط به پیش بینی فروش در سال ۹۸ در سلول C6 آورده شده است.

توجه: فرمولهای شیتهای اکسل به صورت اتوماتیک بعد از هر تغییر در اطلاعات هر بخش از فایل، مجدداً محاسبه می‌ شوند. مگر اینکه توسط کاربر، تنظیمات دیگری بر اکسل حکمفرما شده باشد.

به محض اینکه شما عدد دیگری را در سلول C4 وارد کنید و دکمه‌ی Enter را فشار دهید، اکسل به صورت خودکار نتیجه‌ی محاسبه شده در سلول C6 تغییر خواهد دارد.

همچنین شما میتوانید با مراجعه به سایت مجله بازاریاب بازارساز به آدرس http://www.marketermag.ir/ اقدام به تهیه و اشتراک مجله نمایید.

 

 

 

مطالب مختلفی در کانال تلگرام وجود دارد که پیشنهاد میکنم آنها را نیز ببینید

https://t.me/management_dashboard

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشودفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*